Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Używane TSI - jak się sprzedaje ? Dla tych co sprzedawali...

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Używane TSI - jak się sprzedaje ? Dla tych co sprzedawali...

    Za granicą byłem ponad pół roku a przed wyjazdem nie miałem do tego głowy. Mam teraz na oku jedną Octavia I 1.8T 150KM

  • #2
    Używane TSI - jak się sprzedaje ? Dla tych co sprzedawali...

    Troszkę pierwszy temat zjechał w teorię i takie pitu, pitu.
    Dlatego chciałbym aby w tym wypowiedzieli się Ci co sprzedawali skody z TSI - różnej pojemności.
    Kilka informacji jakie to było auto i spostrzeżenia po sprzedażowe w stylu: łatwo/trudno poszło, czy kasa ok czy trzeba było schodzić z ceny, jak nie tajemnica - za ile poszło auto - bo to najważniejsze, itp
    Z pewnością wielu się to bardzo przyda.
    Ja tu postaram się tylko czytać. Czekamy na Wasze informacje z praktyki.
    Pzdr

    To może pierwsza wypowiedź - przeklejona z "teoretycznego" tematu:

    Zamieszczone przez pawel934
    Sprzedałem moją Octavię 1.4 TSI, jak miała trochę ponad pół roku (odebrana w maju 2012, sprzedana na początku stycznia 2013). Przebieg wynosił 19 tys km. Wersja dosyć nietypowa: Ambition plus: Pegasus 17", szyberdach, pakiet dynamic, sportowe zawieszenie, maxidot. Czyli bez ksenonów, multifunkcji, czy klimy automatycznej.. Sprzedawałem auto jakoś dwa-trzy miesiące. Zero zainteresowania, kupił pierwszy kupujący. Auto sprzedałem za 60 tys (warto pamiętać, że powoli wchodziła już O3 i można było wtedy kupić fabrycznie nową O2 FL 1.4 TSI za cenę ok. 57k). Czy jestem zadowolony z kwoty sprzedaży? Oczywiście, ciężko było sprzedać to auto lepiej

    Komentarz


    • #3
      Jeszcze dodam, o czym zapomniałem tam napisać, że cena cennikowa tego auta wynosiła ok. 87k PLN (ja miałem turbo rabat na nią) i dorzuciłem nabywcy komplet prawie nowych (zdążyłem zrobić 5 tys km) zimówek na felgach 15".
      BMW 130i - klik
      kiedyś: Octavia 1.4 TSI - klik
      BMW E36 '92 na tor

      Komentarz


      • #4
        Może nie OCTAVIA ale ROOMSTER 1.2 TSI. Nasza firma sprzedawała 3 szt. i z tego co wiem dwie poszły w ludzi po mniej więcej miesiącu od momentu wystawienia a trzecia zostawiona w rozliczeniu za nowe autko, więc chyba nie było tak źle

        Komentarz


        • #5
          moja Octavia II FL 1.4 TSI , 2010r, 50 tys przebiegu poszła parę dni temu za 37tys.

          Sprzedana po 2 dniach od zamieszczenia ogłoszenia, wystawiona była za 39900 pln.

          Komentarz


          • #6
            Moja O2 1,4tsi dsg 2010 r. 65kkm została wystawiona na otomoto za grube 54 patyki.przez 2 tygodnie nikt się nie odezwał(czego się spodziewałem).
            Po tym czasie poszła do teścia,jeździ bez awaryjnie.

            Komentarz


            • #7
              Pewno z DSG jest trudniej sprzedać, bo kupujący się boją awarii skrzyni, która ma opinię że wytrzymuje 150-200 tys. km /choć może się zepsuć wcześniej/.

              Komentarz


              • #8
                A ja swoją chyba raczej zostawię w rozliczeniu...
                na blacie teraz mam 99990 km, jesienią kończę leasing i chyba będzie :
                biała OIII kombi 1,4 tsi elegance - chociaż małżonka krzywi sie na kolejną skodę: była favorit , felicia , O II;
                lub golf combi ;
                lub peugeot 308 kombi;
                lub honda civic combi;
                mamy kilka miesiecy na obejrzenie wszystkich i pogadanie w salonach na temat finansowania: raczej kolejny leasing, może kredyt na firmę i zostawienie starej O II "w rozliczeniu"

                ostatnio w 2 lub 3 gazetach moto czytałem o używanych O II i generalnie tsi nie ma dobrej prasy :twisted:
                O II fl kombi elegance

                Komentarz


                • #9
                  Ja sprzedałem swoją po ok. 1,5 miesiąca wystawiania na otomoto. Rocznik 2009, czyli pierwszy wypust i silnika i skrzyni. Elegance z ksenonami, Dynamikiem i kratką.
                  Większość gadaczy na dzień dobry chciała zejść kilka tysięcy, bo a to TSI ma przecież problemy z rozrządem, a to DSG awaryjne. Do mało którego docierało, że auto ma te sprawy za sobą.
                  Chciałem ją początkowo zostawić w rozliczeniu, ale większość dealerów oferowała mi za nią wg mnie małą kasę - na poziomie 30 tys. brutto. Jedynie jeden dealer Renault zaoferował mi za nią 37 tysi przy zamianie na Megane GT220 :twisted:
                  Prawie to zrobiłem, bo auto zarąbiste, heh. Ale w międzyczasie trafiło się dwóch klientów, którym zależało by wykorzystać okienko Vatowskie i kupić "ciężarówkę" na firmę. Historia auta też im odpowiadała, a miałem ją mocno dokładną, i pierwszy z nich kupił auto praktycznie za cenę za jaką wystawiłem, tyle że trochę to trwało.
                  Natomiast mam świadomość, że nie dostałbym takich pieniędzy, gdyby nie kratka i gdyby auto nie miało wymienionych rozrządu i skrzyni, więc w pewnym sensie był to strzał życia.
                  Minusem tylko jest to, że przez długą sprzedaż tego auta z GT220 wyszły nici
                  Ale liczę, że humor poprawi mi O3 1.8 TSI, którą chcę odebrać w tym tygodniu - roczna i trochę jeżdżona, więc mam nadzieję, że jak miało się w niej posypać z chorób wieku dziecięcego to już się posypało ops:
                  Pozdro

                  Komentarz


                  • #10
                    Temat dla mnie na czasie.
                    1,4 tsi, Ambient + parę dodatków, 2010, liftback, 120 kkm. Zadbana.
                    Cena wywoławcza 36 tyś. Poszła za 35 tyś. w tydzień po ukazaniu się ogłoszenia.
                    Ogólnie duże zainteresowanie, ale w stylu: Chcę, ale się boję.
                    Był: VWCaddy 1,9 TDI, Superb 2,0 TDI, Ceed 1,6 CRDI, OII 1,4 TSI, Astry: G - 1,6 8V, H - 1,7 CDTI, Skoda 105, Maluch.
                    Jest jeszcze Fabia II CGGB, ale tu nie ma o czym pisać.

                    Komentarz


                    • #11
                      Znajomy sprzedał wczoraj OII FL 1.4TSI 122ps Elegance 2013r marzec 23kkm( z powodu wyjazdu) zaczął od 60k i tak trwało to 3 miesiące aż wreszcie poszła za 52k.
                      Każdy mowił ze jest już OIII itp.
                      Cała Polska woła z nami wyp...dalać z uchodźcami.

                      Komentarz


                      • #12
                        O II FL 2009 r., liftback, kolor rosso brunello, wersja mint, przebieg 70 tys.km.

                        Przez ok. 1,5 m-ca kilka, wstępnie zainteresowanych osób. Ostatecznie zostawiłem w rozliczeniu za OIII za 31 tys. Jak na tę wersję wyposażenia ni jest źle.
                        Octavia III 1.4 TSI Elegance (biała)

                        Komentarz


                        • #13
                          Zamieszczone przez mat29
                          O II FL 2009 r., liftback, kolor rosso brunello, wersja mint, przebieg 70 tys.km.

                          Przez ok. 1,5 m-ca kilka, wstępnie zainteresowanych osób. Ostatecznie zostawiłem w rozliczeniu za OIII za 31 tys. Jak na tę wersję wyposażenia ni jest źle.
                          Powiedziałbym nawet, że bardzo dobrze.
                          Był: VWCaddy 1,9 TDI, Superb 2,0 TDI, Ceed 1,6 CRDI, OII 1,4 TSI, Astry: G - 1,6 8V, H - 1,7 CDTI, Skoda 105, Maluch.
                          Jest jeszcze Fabia II CGGB, ale tu nie ma o czym pisać.

                          Komentarz


                          • #14
                            No dokladne - mnie tyle zaoferowali za 1.9TDI Ambition z dodatkami z 2009 rejestrowany w 2010 z 70tys na liczniku.
                            Była Octavia 2 1.9 TDI jest Octavia 3 1.4 TSI :-)

                            http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=80144

                            Komentarz


                            • #15
                              Oddanie w rozliczeniu to chyba jednak jest alternatywa warta rozważenia w przypadku mojego autka (które ma od zakupu 13 miesięcy...) - skoro nie ma chętnych za tyle co chce to może wezmą z ASO na raty i drożej... ale z ASO
                              Sprzedam [S] Superb II FL Kombi 2.0TDI 170KM DSG kraj, 2014 345,9kkm

                              Komentarz


                              • #16
                                orzel720, a masz jakieś zainteresowanie w ogóle za tą kasę?
                                - Superb
                                - Panda 1.2

                                Komentarz


                                • #17
                                  crom.de, generalnie niezbyt. W tym świetle albo: się wstrzymam do jesieni/zimy bo teraz potrzebuję osobowki (wesela wakacje i inne dalsze wyjazdy wymagające jakiegos komfortu w porownaniu z tym co oferuje firmowy pickup L200) albo sprzedam jak się trafi konkretny klient nie marudzący albo w rozliczeniu do salonu.. Ale wtedy będę musiał szybko znaleźć następcę - dlatego wystawiałem auto w zimie. Pożyjemy zobaczymy
                                  Sprzedam [S] Superb II FL Kombi 2.0TDI 170KM DSG kraj, 2014 345,9kkm

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    Zamieszczone przez orzel720
                                    Oddanie w rozliczeniu to chyba jednak jest alternatywa warta rozważenia w przypadku mojego autka (które ma od zakupu 13 miesięcy...) - skoro nie ma chętnych za tyle co chce to może wezmą z ASO na raty i drożej... ale z ASO
                                    tylko ASO nie wyplaci Ci tyle ile chcesz.......wiec jeszcze bardziej po d...e bys cenowo dostal.
                                    Moja 0II http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=78994

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      piotrek_os, Hej Wszystko możliwe ale jeśli zechce kupić w salonie nowe to może jakoś uzyskam lepszą cenę (i tak zarobią na używce i nówce..)
                                      Sprzedam [S] Superb II FL Kombi 2.0TDI 170KM DSG kraj, 2014 345,9kkm

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        No to się zdziwisz......

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          Chris11, jest to możliwe jak najbardziej... a Ty próbowałeś tego rozwiązania i jak tak to z jakim skutkiem?
                                          Sprzedam [S] Superb II FL Kombi 2.0TDI 170KM DSG kraj, 2014 345,9kkm

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            Zamieszczone przez orzel720
                                            Chris11, jest to możliwe jak najbardziej... a Ty próbowałeś tego rozwiązania i jak tak to z jakim skutkiem?
                                            ja to ćwiczyłem i to dwa razy
                                            za każdym razem ewidentnie wziąłem w dupsko finansowo, ale... potwornie mnie mierzi sprzedawanie samochodu, wizyty tych wszystkich pseudofachowców, szwagrów mechaników, teściów i innej hołoty, która chce za darmo kupić dobre auto :lol:
                                            ostatnio sprzedawałem Białą i chociaż sprzedała się w sumie szybko to jak zwykle był to koszmar
                                            nie wiem jakie dokładnie ceny proponuje teraz ASO, bo generalnie rynek jest potwornie popsuty przez to całe gówno ściągane z zagranicy (mówię o tanim gównie nie o normalnych samochodach, ale takich jest pewnie 1%), ale jest to jakieś tam rozwiązanie, dla kogoś, kto nie liczy każdego tysiąca i jest bardzo wygodny.
                                            saport techniczny baj DGW
                                            była BKD+DSG '05 120kkm
                                            była BXE '08 190kkm
                                            no i nie ma :-)

                                            Komentarz


                                            • #23
                                              Zamieszczone przez orzel720
                                              Chris11, jest to możliwe jak najbardziej... a Ty próbowałeś tego rozwiązania i jak tak to z jakim skutkiem?
                                              Wyszło to tak, że ASO chciało kupić moje auto za pół darmo wmawiając, że jeszcze powinienem się cieszyć, że je chcą.

                                              Co ciekawe, zanim przyjechałem, powiedziałem, że jeśli mają mi zaproponować cenę z katalogu Eurotax (która siłą rzeczy jest zaniżona, bo ma służyć ubezpieczycielom) to nie ma sensu, żebym się fatygował.
                                              W odpowiedzi usłyszałem, że poza katalogiem biorą jeszcze pod uwagę inne czynniki, bla, bla, bla...
                                              W końcu zaproponowali mi cenę... poniżej najniższej ceny z Eurotaxa.

                                              Komentarz


                                              • #24
                                                Zgadza się znajomy miał Fabie TSI to za 2011 dostał oferte 18000zł :lol: :shock:
                                                Cała Polska woła z nami wyp...dalać z uchodźcami.

                                                Komentarz


                                                • #25
                                                  paweł2, zwykli handlarze i nic więcej. Tylko posiłkują się dodatkowo piękną "otoczką" kwitologii i ładnego garnituru. A w komisach przy ASO też często szroty stoją tak naprawdę.

                                                  [ Dodano: Wto 06 Maj, 14 17:53 ]
                                                  Chris11, śmiać się chcę z ich głupiego tłumaczenia. Trzeba było ich załatwić tekstem - "chcecie więcej przyciąć na aucie i tyle, przestańcie ściemniać, bo jelenia nie macie w słuchawce" :P .

                                                  Komentarz

                                                  POWRÓT NA GÓRĘ
                                                  Pracuję...
                                                  X